O wychowaniu przedszkolaka Rady dla rodziców i wychowawców

Beata Nadolna

Książka adresowana w szczególności do młodych rodziców, ale także do dziadków lub innych opiekunów, z którymi coraz częściej zapracowani rodzice dzielą swe obowiązki wychowawcze. Poruszane są w niej tematy zasadnicze dla dobrego wychowania dziecka. Autorka – pedagog z wieloletnim stażem – dzieli się swym doświadczeniem i proponuje konkretne, sprawdzone rozwiązania.

o-wychowaniu-przedszkolaka

Autorka celowo nie używa w tej publikacji terminologii pedagogicznej, psychologicznej czy teologicznej – zależy jej bowiem na tym, by każdy rodzic, wychowawca czy opiekun, który będzie szukał rozwiązania konkretnego problemu, od razu znalazł praktyczną wskazówkę przekazaną w prosty, przystępny sposób.

W książce omówiono 30 tematów dotyczących wychowania. Możemy się z niej dowiedzieć: jak radzić sobie z dąsami, czy można wychować dziecko bezstresowo, a także jak kształtować prawdziwe więzi rodzinne. W drugiej części, zatytułowanej Wielcy o wychowaniu autorka omawia między innymi poglądy Jana Pawła II i Janusza Korczaka.

W drugiej części, zatytułowanej Wielcy o wychowaniu, autorka przybliża poglądy osób będących największymi autorytetami dla wychowania chrześcijańskiego.

Format: 120 x 180 mm
Objętość: 150 stron
Cena: 16 zł
ISBN 978-83-7516-164-9

Święty Wojciech wydawnictwo
al. Marcinkowskiego 1
61-745 Poznań

tel. 061 856 22 78
fax 061 856 22 90

O wychowaniu przedszkolaka Rady dla rodziców i wychowawców, Beata Nadolna

„Pamiętajmy, że w przyszłości dziecko będzie umiało kochać w takim stopniu, w jakim samo doświadczało miłości w dzieciństwie” – już te słowa świadczą o tym, w jakim duchu napisana jest książka, oraz jak sama autorka podchodzi do kwestii wychowania dziecka w duchu wiary, akceptującej miłości oraz chrześcijańskich zasad.

„O Wychowaniu przedszkolaka” Beaty Nadolnej to zbiór praktycznych i można powiedzieć, podręcznych rad dla rodziców oraz opiekunów. Autorka od kilkunastu lat prowadzi przedszkole katolickie, od ponad dwudziestu lat jest wychowawcą, jest też matką. Jej rady pedagogiczne oparte na podbudowie psychologicznej, a w szczególności na praktyce, są bardzo cenne.

Książka pisana jest prostym językiem, może być traktowana jako poradnik, który po przeczytaniu w całości, można otworzyć po raz kolejny na konkretnym rozdziale. Każdy rozdział dotyczy bowiem pojedynczej kwestii, np. rozdział o porządku, o zabawie, o stroju, a także o emocjach, o umiarkowaniu, o radości i wiele innych.

W krótkich rozdziałach porusza najważniejsze sprawy dotyczące wychowania dzieci w wieku przedszkolnym, ukazując przy tym zarówno potrzeby dziecka, jego inność, jak i możliwości i powinności rodziców na gruncie wychowawczym. Proponuje konkretne rozwiązania, jakie można zastosować w danej sytuacji. Czasami są to bardzo proste rzeczy, w których po prostu należy być konsekwentnym oraz podejmować się wychowania, nie myśląc, że dziecko wychowa się samo. „Prawdziwa miłość stawia wymagania i przejawia się w wielu sytuacjach dnia codziennego, ponieważ bez czynów jest martwa”.

Zachęcam do przeczytania książki każdego rodzica, babcię i dziadka, oraz wszystkie osoby, które opiekują się dziećmi w wieku przedszkolnym.

Autor: Beata Nadolna
Format: 120 x 180 mm
Objętość: 150 stron
Cena: 16 zł

ISBN 978-83-7516-164-9

hastagi na stronie:

#alina chołodniuk

Authors

Related posts

Top