Biblioteczka

Historia kotki EmĂŠline i brata Franciszka, który pokazał jej, czym jest miłość

“Historia kotki EmĂŠline i brata Franciszka, który pokazał jej, czym jest miłość” Giuseppe Caffulli ” nowość. Historia kotki EmĂŠline i brata Franciszka, który pokazał jej,

“Historia kotki EmĂŠline i brata Franciszka, który pokazał jej, czym jest miłość” Giuseppe Caffulli ” nowość.

Historia kotki EmĂŠline i brata Franciszka, który pokazał jej, czym jest miłość

Giuseppe Caffulli

40 stron

210×260 mm

oprawa twarda

ISBN: 978-83-8065-091-6

Cena 22,00 zł

Opis książki:

Na imię mi EmĂŠline i chcę wam opowiedzieć pewną historię. Jak dotąd, nikomu jej nie wyjawiłam ” ani jednym miauknięciem! Robię to dopiero teraz. Otóż opowiem wam o człowieku, który rozmawiał z kotami, głosił kazania ptakom, oswajał złe psy z Kantalupy i przebaczał przyjaciołom, kiedy oni robili mu na złość.

Opowiem wam historię Franciszka, który nazywał wszystkie zwierzęta braćmi i siostrami.

Z bardzo starych źródeł dowiadujemy się, że w klasztorze świętego Damiana żyła kotka, do której święta Klara była szczególnie przywiązana. Nie wiadomo, jakim sposobem zwierzę znalazło się w konwencie klarysek, jak się wabiło ani jakie miało futerko. Z opowieści siostry Franciszki, jednej z pierwszych towarzyszek Klary, dowiadujemy się jednak, że “siostra Koteczka” stała się dla Franciszka wierną i troskliwą przyjaciółką.

W niniejszej książeczce zostaje wyjawiona tajemnica “siostry Koteczki” ” przepełniona miłością, wiarą w człowieka i poezją. Dla dzieci w wieku 5-9 lat.

O autorze:

Pisarz, dziennikarz (zajmuje się Bliskim Wschodem i dialogiem między religiami). Ukończył Cattolico di Milano.

A to już wiesz?  Wybór Sary

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy