Biblioteczka

Ks. Jan Twardowski, Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie

Informacja prasowa z dnia 28.03.2017 r. Ks. Jan Twardowski, Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie , liczba stron: 128, ISBN 978-83-8065-083-1, cena: 34,90 zł Bo miłość

Informacja prasowa z dnia 28.03.2017 r.

Ks. Jan Twardowski, Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie , liczba stron: 128, ISBN 978-83-8065-083-1, cena: 34,90 zł

Bo miłość zaczyna się w domu…

Co to jest rodzina? Czy pies też do niej należy? Czy można kochać i być surowym? Czy można kochać i czasem się kłócić? Kim jest mamusia? Czy babcia jest królową? Kiedy dom rodzinny jest miłością? Odpowiedzi na te i inne pytania zawiera książka ks. Jana Twardowskiego ” Siedem łyżeczek. Rozmowy
o rodzinie, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
Ks. Jan często wracał do czasu swego dzieciństwa i swojej rodziny, gdzie dorastał w szczęśliwym domu, pod opieką obojga rodziców, u boku trzech sióstr. Rodzina to jeden z ulubionych tematów ks. Twardowskiego, co sam przyznał. Powiedział: “A o kim ja mam mówić? Rodzina jest najważniejsza. Pan Bóg stworzył rodzinę po to, abyśmy uczyli się kochać. Jeśli ktoś byłby tylko sam ” to kochałby tylko siebie”.

Ks. Jan Twardowski tym razem występuje w roli przewodnika i mentora po zawiłych meandrach rodzinnych i relacjach w niej panujących. Tłumaczy w charakterystyczny dla siebie dowcipny sposób najbardziej trudne i zawiłe tajemnice związane z miłością rodzinną.

Na Pierwszą Komunię i na imieniny…

Siedem łyżeczek to piękne, bogato ilustrowane wydanie, które pomoże zrozumieć relacje rodzinne ” będzie idealnym prezentem urodzinowym, imieninowym oraz wspaniałą pamiątką pierwszokomunijną. W najmłodszych obudzi chęć i radość poznawania świata, dostarczając wielu niezapomnianych chwil. Antologia jest połączeniem tekstów powszechnie znanych, jak i wcześniej niepublikowanych, barwnie zilustrowanych przez znaną i lubianą ilustratorkę dla dzieci ” Elutę Kidacką. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-11 lat.

Radosna seria o miłości i nie tylko

To kolejny tom w serii dla dzieci ukazujący się po takich tytułach jak: Na ostatni guzik i Serce za serce ks. Jana Twardowskiego. Wyboru tekstów i ich opracowania dokonała Aleksandra Iwanowska, która podkreśla we wstępie do książki, iż jest to szczególne wydanie, bo przypadające w roku jubileuszowym dla wydawcy ” 120-lecia istnienia spółki. Na niniejszą książkę składają się refleksje znane z innych publikacji Autora, a także osiem tekstów prozą publikowanych po raz pierwszy.

A to już wiesz?  Wiersze z szuflady, czyli poezja na wyjątkową rocznicę

O autorze:

Jan Twardowski (1915-2006), ksiądz katolicki, poeta, kaznodzieja. Debiutował w 1932 r. na łamach pisma młodzieży szkolnej “Kuźnia Młodych”, którego był współredaktorem (1933-35). Pierwszy tomik wierszy (Powrót Andersena) opublikował w 1937 r. W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku znalazł się u szczytu poczytności i należy do czołówki poetów polskich. Różnorodne gatunkowo książki prozatorskie (rozważania, myśli, felietony, aforyzmy, opowiadania dla dzieci) kreują bogaty wizerunek myśliciela, filozofa, przewodnika duchowego i wybitnego kaznodziei.

Otrzymał: nagrody, m.in.: im. Brata Alberta (1978), polskiego Pen Clubu im. Roberta Gravesa (1980), Fundacji Alfreda Jurzykowskiego (Nowy Jork za 1985), im. Władysława i Nelli Turzańskich (Toronto 1995), Ministra Kultury i Sztuki (1997), Miasta Stołecznego Warszawy (1999), wydawców katolickich “Feniks” (1999), Ikar 2000, “Totus”, zwany “katolickim Noblem” (za 2001); Rady Miasta Stołecznego Warszawy (2005); Marszałka Województwa Mazowieckiego (2005); tytuły, m.in: Kawalera Orderu Uśmiechu (1996), doktora honoris causaKUL (1999); honorowego prałata Jego Świątobliwości (2003); medale, ordery, krzyże, m.in: Medal im. Janusz Korczaka (1980), Order “Polonia Mater Nostra Est” (1999), Medal Senatu Rzeczypospolitej (2000), Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2006 pośmiertnie).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy